-12.00 zł

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)

Ilustrator:

Daniel de Latour

,
  • Kategoria wiekowa: 9+
  • Ilość stron: 228
  • ISBN: 978-83-7672-928-2
CENA: 27.90 zł 39.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 39.90 zł
Dostępność:

W książce Zaskórniaki Popyt i Podaż to bliźniaki uwielbiające huśtawkę. Bujają się bez końca: góra, dół, góra, dół. Polisa przypomina trochę dywan, na której chyba chętnie rozłożyłaby się Emerytura, bo już ledwo powłóczy nogami, biedaczka. Tak, ta książka aż kipi od dziwnych stworów, których znaczenie po każdej przygodzie objaśnia ekonomista.

Ta literacka łamigłówka została uhonorowana Nagrodą Beta – honorowym wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia w dziedzinie zarządzania finansami oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie PTWK.

W nowym wydaniu książki zamieszczono uaktualnione komentarze ekonomisty - Ryszarda Petru, napisanych specjalnie dla przyszłych finansowych ninja.

Czy można polubić terminy ekonomiczne, nawet tak straszne, jak debet, manko czy bankructwo? Kiedy przeczyta się o nich u Grzegorza Kasdepke i obejrzy u Daniela de Latoura, chciałoby się je wszystkie nawet przygarnąć i przytulić! Okazuje się, że kiedy się je pozna bliżej, nie można się z nimi rozstać. To by się potwierdzało w życiu.

 Michał Ogórek

(...) Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela to nie tylko pojęcia, definicje i przykłady czy komentarze z dziedziny ekonomii przygotowane przez Ryszarda Petru. To także – a raczej: przede wszystkim – opowiadania niezawodnego Grzegorza Kasdepke. Opowiadania tematycznie powiązane z omawianymi pojęciami, czasem jeszcze lepiej oddające ich znaczenie, czasem po prostu lekkie, dowcipne, autentycznie zabawne, miejscami – mocno absurdalne. Składają się one na większą historię – o powstawaniu Ogrodu Dziwnych Stworów i funkcjonowaniu prawdziwego ekonomicznego cyrku. Na przykładzie perypetii bohaterów – Pana Rysia, Dozorcy, Biletera i Praktykantki – czytelnicy odkrywają, że z pozoru abstrakcyjne pojęcia i zjawiska ekonomiczne zaskakująco mocno wpływają na codzienne życie ludzi i funkcjonowanie firm (nawet tak niezwykłych, jak Ogród Dziwnych Stworów). Lektura tych opowieści to po prostu czysta przyjemność i świetna rozrywka.

fragment recenzji Granice.pl

https://www.youtube.com/watch?v=PnQFboBC_Tc

https://bajkochlonka.pl/2019/03/18/zaskorniaki-i-inne-dziwadla-z-krainy-portfela-recenzja/

https://kultura.onet.pl/recenzje/zaskorniaki-grzegorz-kasdepke-ekonomia-dla-przedszkolaka-recenzja/wl0sdb4

https://nck.pl/wydawnictwo/aktualnosci/zaskorniaki-i-inne-dziwadla-z-krainy-portfela-recenzja-ksiazki-

 

Rights sold to Azerbaijan, China.


NAGRODY
KSIĄŻKĘ POLECAJĄ