-8.10 zł

Rózga

Ilustrator:

Paulina Wyrt

,
CENA: 18.80 zł 26.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 26.90 zł
Dostępność:

Kornel chce mieć psa. Ale  rodzice  nie wierzą, że zajmie się nim, jak należy. Postanawiają jednak dać mu szansę – musi „zapracować” na ukochanego przyjaciela, udowodnić, że jest obowiązkowy i odpowiedzialny.

Niezwykłe, przewrotne, wzruszające i mądre opowiadanie o dziecięcych marzeniach i ich spełnianiu nieraz okupionym wyrzeczeniami.

Zobacz inne książki świąteczne

(...) Historia ta jest w moim odczuciu tajemnicza, lekko nostalgiczna, melancholijna, ale bardzo mądra. Porusza temat rozbitej rodziny, budowania nowego związku i szukania swojego miejsca w owej sytuacji przez dziecko. Poucza, że zwierzę to nie zabawka, wymaga odpowiedzialności i ciągłej opieki. To doskonały przykład dążenia do celu, często okupionego wyrzeczeniami. Myślę, że Kornel może być przykładem godnym naśladowania. Warto poznać tę postać.
Tylko uwaga na zakończenie! Trzymajcie chusteczki pod ręką ;)

 fragment recenzji @mojedzieckosienudzi

(...) „Rózga” to nie tylko opowieść o marzeniach Kornela. To także nieco smutna historia o tęsknocie za prawdziwym przyjacielem i odrzuceniu przez rówieśników. Jak można się domyślić, gdy koledzy z klasy zobaczyli Kornela na spacerze z samą smyczą, było to początkiem nieprzyjemnych docinków i drwin. Nawet chłopiec, którego nasz bohater uznawał za przyjaciela przyłączył do naigrywających się z niego dzieci. I choć niewątpliwie ten wątek jest smutny i trudno się go czyta, to ważne by o takiej psychicznej przemocy wśród dzieci i młodzieży mówić głośno!

Grzegorz Kasdepke w swojej książce porusza jeszcze jeden trudny temat. Z taktem, ale wprost autor mówi o niełatwych relacjach Kornela z Witkiem. Bo choć chłopiec niewiele może zarzucić swojemu ojczymowi, to wyraźnie nie mogą oni złapać wspólnego języka. (...)

fragment recenzji bloga Czytelnicze podwórko


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ