-7.50 zł

Stella, Pikuś i skarby

Autor:

Nina Lussa

,
Ilustrator:

Beata Zdęba

,
CENA: 17.40 zł 24.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 24.90 zł
Dostępność:

Co jest naszym największym skarbem? Czy można dostać na własność cały las?

Na czym polega mądrość wody i czy gwiazdy świecą wszędzie tak samo?

Odpowiedzi na te pytania szuka Stella wraz ze swoim pieskiem Pikusiem.

Opowieść dla maluszków o tym, jak szczodra jest dla nas matka natura i jak łatwo nam o tym zapomnieć.

Kolejne opowiadania ze Stellą i Pikusiem znajdziecie w książce "Stella, Pikuś i radość"

 

 

Stella wraz ze swoim psem Pikusiem odkrywa uroki leśnych spacerów. Dowiaduje się, że pełen jest on bogactw i cennych skarbów. Poznaje miliony jesiennych barw, wspaniałych mieszkańców boru i odkrywa zapach czystego powietrza.  Staje się uważna i docenia wszystkie leśne dary: szyszki, dziuple, żołędzie, ślady zwierząt, mrowiska, jagody, grzyby. Poznaje tajniki rozmnażania drzew i lecznicze działania roślin. W końcu przekonuje się, że las jest wielkim skarbcem i warto go odwiedzać, zachowując szacunek jego mieszkańcom.

Drugie opowiadanie dotyczy wody. Dzieci dowiedzą się z niego, że pochodzi ona nie tylko z kranu. Są nią także jeziora, morza, czy oceany, ale także lody, rosa, para, śnieg.

fragment recenzji W NASZEJ BAJCE 

 

Książka Niny Lussy to ujęta w formę prostych historyjek do czytania do poduszki nawet trzyletniemu dziecku edukacja ekologiczna. Autorka przypomina, że choć przyroda – tak, jak las – jest nasza, nie oznacza to, że możemy z jej skarbów korzystać bez ograniczeń czy że wolno nam bezrefleksyjnie je marnować lub niszczyć. Że należy do nas wszystkich i powinniśmy potrafić dzielić się nią z innymi. Można też lekturę potraktować jako pierwszą lekcję funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim, pokazując dziecku, że o tak zwane dobro wspólne warto dbać. (...) Właśnie – rozmowy. W czasach, gdy – coraz bardziej zagonieni – rodzice coraz częściej podsuwają dzieciom ekrany smartfonów, tabletów i komputerów, książka Stella, Pikuś i skarby przypomina o tym, jak ważna jest zwyczajna rozmowa z dzieckiem. Wspólne spędzanie czasu. Bliskość. Na przykład podczas wspólnej lektury.

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Stella, Pikuś i skarby - co nieco o książce :) Nina Lussa
Stella, Pikuś i radość | Stella, Pikuś i skarby - Nina Lussa