-7.50 zł

Banialuki

do zabawy i nauki

Ilustrator:

Beata Zdęba

,
CENA: 17.40 zł 24.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 24.90 zł
Dostępność:

Kociokwik? Fiksum-dyrdum? Androny? Przecież takich słów w ogóle nie ma! Jak więc można pisać o nich wiersze? A jednak można…

W zbiorze, oprócz słów powszechnie znanych i stosowanych, znajdziecie też te trochę mniej popularne i pewnie nie dla wszystkich zrozumiałe. Przy Banialukach można więc, całkiem niechcący, sporo się nauczyć.

Wszystkie „dziwnie”, często – obcobrzmiące słowa lub te, dla których wyjaśnienia pozornie znaleźć się „nie da”, Agnieszka Frączek tłumaczy z dużym luzem i dystansem, gwarantując świetną zabaw najmłodszym odbiorcom publikacji Banialuki do zabawy i nauki. Wierszowane historie są wyjątkowo barwne i zabawne. Dzieje się dużo, dzieje się szybko. To prawdziwy festiwal pomyłek, dowcipów i szalonej zabawy. Czasami można odnieść wrażenie, że trafiło się w sam środek kolorowego, rozśpiewanego korowodu, przemierzającego główną ścieżkę w wesołym miasteczku. Agnieszka Frączek zadbała bowiem także o to, by podczas wspólnej lektury z dzieckiem także dorośli przyjemnie spędzili czas. A może i wspólnie ze swoimi podopiecznymi poznali właściwe znaczenie słów?

fragm.recenzji Granice.pl

Choć nie jestem polonistką bardzo zwracam uwagę na sposób posługiwania się językiem ojczystym. Cenię książki, nie tylko te dla dorosłych, w których obcować można z piękną i dopracowaną warstwą literacką, sama staram się naturalnie wzbogacać zakres słownictwa moich córek. I chętnie uczę je nietuzinkowych wyrażeń, które jak najbardziej zasługują na naszą uwagę. Zatem – by już nie pleść dalej andronów – zachęcam do zabawy z wierszami Agnieszki Frączek.

Barbara Górecka / Dom Bajek

 


Banialuki | Agnieszka Frączek