0.00 zł

Wielki wybuch

CENA: 29.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 20.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Kup e-book

Ksenia i Kryspin znają się z realu, ale zaprzyjaźniają się w sieci. Oboje niepozorni, Kryspin trochę ofermowaty, typ mola w okularach, Ksenia nieakceptowana przez koleżanki, przez niektórych uważana wręcz za dziwaczkę. W wirtualnym świecie czują się pewniej.  Grając wspólnie online w Gwiezdnych Rycerzy, dodają sobie atrybutów, są pewni siebie, zabawni i mocni. Ale kiedy Kryspin proponuje, żeby się spotkali, Ksenia się wycofuje, wystraszona, że nie jest taka spoko, jak się opisała w necie.

Kryspin nie odpuszcza – wie, że Ksenia jest z jego szkoły i szuka jej wśród koleżanek, prowokując kolejne niezręczne sytuacje. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy Ksenia znajduje psa Kryspina, a Kryspin nie wraca do domu na noc, bo go szuka. Czy w tych okolicznościach przyjaciołom uda się w końcu spotkać?

Oczywiście jest to książka dynamiczna, pełna akcji i świetnie skonstruowana, ale ja dostrzegam też jej drugie dno. Autorzy zwrócili uwagę na internetowe znajomości, które opierają się na kłamstwie. W sieci każdy może być cwaniakiem, ale prawda jest taka, że w końcu przestaje się mieć kontrolę nad własnymi krętactwami. Autorzy doskonale pokazali moc kłamstwa, ale też jego konsekwencje, co podoba mi się równie mocno. Internetowe znajomości są właściwie naszą codziennością, ale od początku należy pokazywać siebie, nie zmyślać, nie dodawać sobie cech, których nie posiadamy i tak dalej. Cieszę się, że taki temat został podjęty w książce dla młodzieży, która właśnie najbardziej żyje w świecie Internetu.

fragment recenzji Bookparadise

 

Rights sold to Ukraine.