Bjorn - syn burzy

Autor:

Paweł Wakuła

,
CENA: 34.90 zł
Dostępność:

Zakupy detaliczne z rabatem KUP TERAZ Kup e-book

Ruiny klasztoru na wyspie Lindisfarne skrywają groźną tajemnicę. Król Knut Wielki każe zamieszkać w nich garstce mnichów, a niedługo potem przysyła na Świętą Wyspę tajemniczego więźnia. Opat klasztoru, wielebny Brendan z Corku, staje przed trudnym zadaniem. Musi rozwiązać zagadkę godną Odyna, ustrzec swoich współbraci przed niebezpieczeństwem, a „gościa” przed ludźmi, którzy usiłują go zamordować.

Bjørn – Syn burzy to opowieść o początkach państwa Polan i o bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Losy Świętosławy, Bolesława Chrobrego i Bjørna Stenskalle na zawsze złączyło przeznaczenie. Nici splątane przez Norny może przeciąć tylko miecz.

 

W powieści o Bjornie Stenskalle roi się od postaci historycznych - jest tu i Bolesław Chrobry, i Otto II, i Eryk z Lade - ale cała historia rozpięta jest na faktach jak na pajęczynie. Miejsca "pomiędzy" autor wypełnił owocami swojej wyobraźni. W ten sposób powstała barwna przygodowa opowieść o początkach państwa Polan, dworze cesarza Ottona II oraz bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Efektowna końcówka wskazuje na to, że wkrótce należy się spodziewać kontynuacji.

Focus Historia, nr 2 (128)
marzec-kwiecień 2019


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Paweł Wakuła o nowej książce "Bjorn Syn burzy"