-10.50 zł

Bjorn - syn burzy

Autor:

Paweł Wakuła

,
CENA: 24.40 zł 34.90 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Kup e-book

Nowe wydanie książki znajdziesz tutaj --> https://www.wydawnictwoliteratura.pl/ksiazki/bjorn-syn-burzy

Ruiny klasztoru na wyspie Lindisfarne skrywają groźną tajemnicę. Król Knut Wielki każe zamieszkać w nich garstce mnichów, a niedługo potem przysyła na Świętą Wyspę tajemniczego więźnia. Opat klasztoru, wielebny Brendan z Corku, staje przed trudnym zadaniem. Musi rozwiązać zagadkę godną Odyna, ustrzec swoich współbraci przed niebezpieczeństwem, a „gościa” przed ludźmi, którzy usiłują go zamordować.

Bjørn – Syn burzy to opowieść o początkach państwa Polan i o bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Losy Świętosławy, Bolesława Chrobrego i Bjørna Stenskalle na zawsze złączyło przeznaczenie. Nici splątane przez Norny może przeciąć tylko miecz.

„Bjørn – syn burzy” to powieść z wciągającą, wielowątkową akcją, intrygującymi bohaterami, a także przekonująco i barwnie nakreślonym obrazem średniowiecznego świata. Paweł Wakuła tam gdzie trzeba popuszcza wodzy fantazji, ale jednocześnie stara się wiernie oddawać historyczne realia. W efekcie powstała książka, która może zainteresować zarówno młodzież, jak i dorosłych czytelników, nawet jeśli ci ostatni podczas lektury mogą mieć pewne skojarzenia z „Imieniem róży”.

fragm.recenzji portalu Esensja.pl

 

W powieści o Bjornie Stenskalle roi się od postaci historycznych - jest tu i Bolesław Chrobry, i Otto II, i Eryk z Lade - ale cała historia rozpięta jest na faktach jak na pajęczynie. Miejsca "pomiędzy" autor wypełnił owocami swojej wyobraźni. W ten sposób powstała barwna przygodowa opowieść o początkach państwa Polan, dworze cesarza Ottona II oraz bohaterach znanych ze skandynawskich sag. Efektowna końcówka wskazuje na to, że wkrótce należy się spodziewać kontynuacji.

Focus Historia, nr 2 (128)
marzec-kwiecień 2019

 

Paweł Wakuła w rewelacyjny sposób przedstawia nam początki państwa Polan. Mamy tutaj historię, przygodę oraz kryminał. Świetna rozrywka gwarantowana.

przystanekszczescia.blogspot.com

 

Powieść wyróżnia dbałość o historyczne detale, dynamiczna fabuła i dosadność – bohaterowie nie są nieskazitelni niczym z podręcznika do historii, mają swoje słabości, przez co stają się bliżsi czytelnikowi. 

w.bibliotece.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ
Paweł Wakuła o nowej książce "Bjorn Syn burzy"