0.00 zł

Restaurant Day

CENA: 29.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 20.95 zł
Dostępność: Zapytaj o dostępność
Kup e-book

Troje outsiderów zostaje współlokatorami. Wspólne przesiadywanie przy kuchennym stole sprawia, że stopniowo zbliżają się do siebie. Łączy ich wspólny cel – restaurant day, czyli dzień, w którym każde z nich po kolei zamienia się w restauratora i przyjmuje przy stole ważnych dla siebie ludzi.

Podczas tej kolacji Gruba Baletnica dokona wreszcie coming outu przed „przyjaciółmi” z przeszłości. 20-letni Lewy, którego ojciec właśnie zmarł, odważy się szukać swojej rodziny i walczyć o bliskość. Starszy już Moritz, który całe życie uciekał przed koszmarem getta i błędami młodości, wreszcie stanie twarzą w twarz z prawdą o tamtym czasie i o sobie.

Fascynująca powieść psychologiczna z Łodzią w tle.

 

Teraźniejszość miesza się z przeszłością. Urywki zdarzeń sprzed wielu lat zdają się przenikać do współczesności. Dawne pretensje i oczekiwania pęcznieją, by w pewnym momencie wybuchnąć. Emocje kumulują się, gęstnieją, tężeją jak nóżki w galarecie przygotowane przez Moritza. Dzieje się na kartach powieści dużo, choć akcja przecież płynie niespiesznie. Wartki strumień niewykorzystanych możliwości dręczy bohaterów. I dręczyć będzie aż do porażającego finału.

Restaurant Day to powieść, którą odczytywać można na wiele sposobów. To opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni i próbie rozliczenia się z przeszłością. To bohaterowie, zwyczajni ludzie, mierzący się z codziennymi problemami, dylematami i troskami. Ludzie, których nie zauważany albo których zbyt pochopnie oceniamy. To opowieść o tym, co dzieli i o tym, co łączy. O tym, co ukrywamy i dlaczego wciąż kłamiemy. To historia spowita zapachem potraw, które okazują się bezbłędne. Doskonale smaczne. Zupełnie inne niż doświadczenia bohaterów książki Doroty Combrzyńskiej-Nogali. 

fragment recenzji portalu Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ