0.00 zł

Niebieski autobus

CENA: 29.90 zł 29.90 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 20.95 zł
Dostępność:

Kup e-book

Miśka Pietkiewicz – nieśmiała nastolatka, wychowywana przez ojca, który pędzi bimber, i matkę, której największym marzeniem jest kupienie meblościanki – może liczyć tylko na siebie. Całe życie ma pod górkę, a do wszystkiego dochodzi swoją ciężką pracą i determinacją.Dopiero po wyjeździe na studia Miśka rozkwita. Odkrywa swoją pasję do nauki, smakuje życie, wypełniając czas zabawą i beztroską. Szybko okazuje się, że dziewczyna będzie musiała poradzić sobie z… obowiązkami samotnej, młodej matki.

Wzruszająca, ale i humorystyczna powieść o dorastaniu i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.

O tym, że czasem musimy drastycznie zmienić swoje plany, aby odnaleźć się w prozie życia.

 

Książka szczególne wrażenie wywrze na czytelnikach, których młodość przypadła właśnie na trudne czasy PRL-u, przemian ustrojowych i płonnych marzeń o wyjeździe do Ameryki. To właśnie oni najmocniej docenią atmosferę, jaką tworzy i oddaje autorka, to oni niejednokrotnie potwierdzą: „tak było, tak właśnie było". Młodsi czytelnicy opisywane przez autorkę czasy odkrywać będą natomiast z ciekawością i niedowierzaniem. 
Niebieski autobus to lektura, którą się smakuje. To nie powieściowy sprint, który szybko przyniesie radość, ale równie szybko emocje po nim opadną. Bynajmniej. To powieść, przez którą płynie się wolno, w którą leniwie się zapuszcza i powoli odkrywa meandry kolejnych dygresji. To znakomita opowieść, w której liczy się każde słowo. Każde zdanie jest wyważone, a każdy akapit – przemyślany i dopracowany. Niezwykła podróż w czasie i w przestrzeni.

fragm.recenzji Granice.pl


KSIĄŻKĘ POLECAJĄ